ICQRAJA NEWSLETTER No 7

[Dej of d dej]

Nedjelja 01.10.2000.

[Novosti]

Eeej ... djeste rajo ...
Sta ima? Evo ja se vratio iz Zepca. Tamo sam s jednim prijateljem bio u
posjeti drugom prijatelju. Necete mi vjerovati ali nisam bukvalno nista
potrosio ... cak sam i zaradio, al o tome u cosku.
Vidim da je Dino u proslom njuzleteru dod`o i "vic of d dej", ako se
sjetim u toku pisanja nekog dobrog vica, stavicu ga, a ako ne ... necu
:)))

[Song of d dej]

SMAK - LJUDI NIJE FER

Ljudi nije fer
Covek zivi kao ker
Misli na sve
Brani svoga tela greh
Uvek placa drugom ceh (c nije sa kvakom .. nego je stvarno c, op. S.U.)
Ludom glavom rusi zid
Vrlo kratak ima vid

Sad je cas
Bezi od zla
Ja sam pas
Ti si kao ja

Svako nosi zig
Vecno tece gorak med
Ti si k`o ja
Volis pesmu, majski dan
Citas ba??am ko roman
Volis dobar modni film
Elegantan tvoj je stil

Sad je cas
Bezi od zla
Ja sam pas
Ti si kao ja

[Ivent of d dej]

Esad Hajdarevic se vratio sa informaticke olimpijade u Kini, a jedan
clan bosanske ekipe (iz Banjaluke .. zove se Marko, prezime ne znam) je
osvojio trece mjesto ... sto dokazuje da imamo kadra da Bosna bude od
Zadra do Skadra :)

[Vedr of d dej]

Oblacno, propadne i pokoja kap kise ...

[Mudrost of d dej]

Zivjecu vjecno, jer geniji ne umiru! (neki genije)

[Cosak]

Eh ... s obzirom da sam vec najavio sta cu pisati u cosku, nema potrebe
da stavljam naslov (bar prema mom misljenju, nadam se da mi ne
zamjerite ;))))
Elem ... tako sam se ja sa svojim prijateljem Kemalom (gitaristom
Radnog Vremena) dogovorio da odemo kod Amira (bivsi vokal Radnog
Vremena) u Zepce. Amir je prije rata zivio tamo, pa su ga istjerali
u Zenicu, da bi se on vratio sada ponovo da zivi i radi u miru.
Imali smo sredjen prevoz: prijatelj Kemalovog oca radi u Zepcu, i ide
tamo svakim radnim danom, slucajno, ili sudbinom odredjeno se desilo
da je njegovom poslodavcu rodjendan pa se uputio u Zepce subotom, tako
da smo mi "uskocili". Takav odlazak je imao i nekih negativnih strana.
Pokret je bio u 7 sati ujtru (a ja cijelu sedmicu ustajao u petnaest
do sedam da bih stigao u skolu u pola osam, umjesto da subotom odmaram,
morao sam ustati jos ranije, jer sam do 7 morao biti spreman).
Pozitivna strana je sto su troskovi putovanja do tamo bili = 0!!!
Dosli smo oko pola osam u Zepce. Amir je tada jos spavao, ali toliko
cvrsto da ga nismo mogli probuditi, tako da smo odlucili otici na farmu
(ovaj prostor cu iskoristiti za reklamu: "Kokafarm" Zepce , vl. Ismet
Bijedic, nudimo friska jaja svih klasa i svih rasa :))), radimo i sa
piletinom, nema veze koje ste nacionalnosti, jer para vrti gdje burgija
nece). Kada smo dosli na farmu, bili smo ljubazno docekani od strane
Amirovih roditelja (kojima, btw. radno vrijeme pocinje mnogo ranije
nego Amiru), uz caj, i u prepoznatljivoj atmosferi (miris pileceg
djubreta pomjesan sa mirisom frisko zaklanih pilica ... dobro je sto
sam se prehladio pa sam samo djelimicno mogao da uzivam u atmosferi,
ali .. covjek se brzo navikne .. tako da nam poslije 2-3 sata miris
nije smetao) sacekali smo da Amir dodje, i zavrsi jutarnji posao na
farmi. Oko 10 sati smo doruckovali ... pogodite sta je bilo za dorucak
... piletina? ....tocno, ali nedovoljno tocno ... pilece jetrice ...
Ali .. ne mogu se pozaliti, dorucak je sjeo. Onda smo otisli do kuce i
legli da spavamo. Spavali smo do 3 sata popodne. Amir je trebao oko
4 na farmu da istovara zito. S obzirom da se prijatelj u nevolji
poznaje, otisli smo da mu pomognemo. Pitali smo Amirovog starog koliko
ce doci zita ... odgovor je bio zastrasujuci: 6 T (slovima: sest tona,
a 1 T = 1000 kg, ako neko ne zna). Na pitanje koliko ljudi ce
istovarati zito odgovor je bio 4 (ja, Moke, Amir i Albinko, Amirov
stariji brat). Jos jedno pitanje je bilo postavljeno: "Za koliko bi to
mi mogli uraditi???" ... odgovor je bio cudan, i licio je na stvarno
neslanu salu: "Pola sata!". Zito je kasnilo 2 sata, dakle doslo je u 6.
Vec smo mislili da nema nista od odlaska u carsiju. Medjutim, sta ce ti
se desit` ??? Mi smo za tacno 25 min. istovarili 6 T zita (pakovano u
120 vreca po 50 kg) iz kamiona i slozili u skladiste. I tako smo,
sretni-umorni, u 7 sati krenuli u "Bambi", jedno od dva okupljalista
ljudi islamske vjeroispovjesti u Zepcu. Na putu nam se pridruzila i
Amirova djevojka. U Bambiju je bio "Amstel party" (Amstel je marka pive
.. posto ja ne pijem, to mi nije puno znacilo). Tu smo sjedili do pola
dva. Tokom "partyja" primjetio sam neke pozitivne strane malo vecih
i urbanijih sredina (od ovog dana mi se nekako vise svidja nas Makao i
Hard Rock ... ). Paznju nam je privukla, a razbila monotoniju i "tuca"
izmedju dvije djevojke (da ... ljepsi .. njezniji pol :)). Tuca je
(kako se kasnije ispostavilo) izbila zbog banalnog razloga: prva je
jaranici od druge rekla da je kurva (da prostite), a posto se prijatelj
poznaje u nevolji, druga je na te rijeci uhvatila prvu za poduzu, pomalo
kovrdzavu plavu kosu (ne znam jel prirodna il je farbana) i plasirala
udarac u "facu" ... onda su ih rastavili. Kasnije se sve smirilo .. i
oko pola dva je bio "fajrunt". Otisli smo kuci i otisli na spavanje.
Kao uspavanku pustili smo "SMAK" (zato je song of d dej njihov) ...
Ej .. ja ... zaboravih reci ... dobili smo para zbog istovara ..
tako da nam je to pokrilo troskove izlaska. Danas (ujtru), dan mi je
poceo uz Pink Floyd (donio sam sa sobom kasetu) ... sto je .. po nekoj
analogiji sa dosadasnjim danima neka vrsta garanta da ce dobro zavrsiti.
Oko 3 sata su Moketovi roditelji dosli po nas i vratili smo se u ZE.

Eto .. tako provedoh vikend ...  sad jos da posaljem ovo i slijedece
sto imam u planu je da idem u Makao. (uh .. otkad tamo nisam bio :)))
Pozdrav!!!!!!!

Danasnji ICQRAJA newsletter potpisuje: Senad Uka

Copyright (c) ICQRAJA team
